Ze względu na swoją rzadką chorobę, kot nie dorasta i wygląda tak malutko, ale ma wspaniałą osobowość

Z małym ciałem, ale wielkim sercem!

Poznaj Munchie, siedmiomiesięcznego catty, który ma 1,6-kilograma i wydaje się być małym kociakiem.

Ma rzadką chorobę, która nazywa się niedoczynnością przytarczyc, z powodu której nie rośnie. Jednak choroba ta jest spotykana rzadko, więc wiele osób nawet nie zna jej nazwy.

Kotek został znaleziony w parku przez kilku przechodniów, którzy zabrali go do kliniki weterynaryjnej, gdzie jedna z pracownic, życzliwa kobieta o imieniu Emily Tomlinson, postanowiła pomóc.

Nikt nie wiedział nic o przeszłości kota i dlaczego pojawił się w tak fatalnym stanie, ale wiadomo, że potrzebował ludzkiej pomocy i opieki.

Emily postanowiła adoptować kotka i zapewnić mu wszystko, czego potrzebował. Zabrała go do domu i wszystko było z nim w porządku, dopóki nie poczuł się źle i jego stan stał się poważny.

Właścicielka ponownie zabrała go do weterynarza i okazało się, że ma on niedoczynność przytarczyc, a jego poziom wapnia był wyjątkowo niski. Do końca życia musiał dostawać wapń i witaminę D.

Mimo, że z powodu choroby kotek nie rośnie, zachowuje się jak inne zwykłe koty.

Jedyne, czego Munchie pragnie, to dużo uwagi od swojej ukochanej właścicielki. Lubi siadać na jej kolanach i tam ucinać sobie drzemkę. Dla Emily to uroczy pupil, przy którym nigdy nie czuje się smutna. Są nierozłączni i lubią spędzać razem dużo czasu.

Like this post? Please share to your friends:
Azbuh